KİLOMETRE TAŞLARI

Profesyonel Kariyer

Birçok şirkete sistem mühendisliği ve yönetim danışmanlığı verdi. İşletmelerde yeniden yapılanma, kurumsal yönetim uygulamalarının hayata geçirilmesi ve sürdürülebilirlik ile ilgili projeler hazırladı ve yürüttü. Uluslararası ticaret anlaşmaları ve çok uluslu şirketlerin hisse alım - satımlarına danışmanlık yaptı. Üstlendiği görevler süresince takım ruhu ile çalışmaya özen gösterdi.

İstanbul Ticaret Odası

Galatasaray Kulübü’nden ayrıldıktan sonra İstanbul Ticaret Odası Başkanı’nın ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü’nün Danışmanı olarak çalışmaya başladı. Dünyanın en büyük 5 mesleki birliği arasında yer alan İstanbul Ticaret Odası'na eğitim ve sosyal hizmetler alanlarında katkılar sağladı. Sosyal ve sportif projeler üretti ve yönetti.

Uluslararası Spor Organizasyonları

Uluslararası Cimnastik Federasyonu Genel Kurul toplantılarına Türkiye Cimnastik Federasyonu delegesi olarak katıldı. Akdeniz Cimnastik Konfederasyonu Genel Koordinatörlüğü görevine atandı. Cimnastik branşının daha fazla kişiye ulaşması ve marka değerinin yükseltilmesi konusunda çalışmalar yaptı. Uluslararası iletişim, stratejik yönetim, seçim kampanyaları ve lobi çalışmaları yönetti.

Profesyonel Basketbol Oyunculuğu

Saint-Joseph Fransız Erkek Lisesi’nde eğitimine devam ederken okul takımında basketbol oynamaya başladı. Taçspor Kulübünde profesyonel oyunculuk kariyerine ilk adımını attı. Kısa zamanda Milli Takıma seçildi ve Galatasaray’a transfer oldu. 43 kez Türk Milli Takımı formasını giydi, 8 sezon profesyonel ligde oynadı. 4 şampiyonluk kazandı. 24 yaşında geçirdiği sakatlık sonucunda profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladı.

Spor Eğitim Sistemleri

Profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladıktan sonra Cihat Levent Basketbol Okulları’nı, Armada Spor Kulübü’nü ve Yenilmez Armada Spor Organizasyon Şirketi’ni kurdu. 40.000’den fazla gence sporu sevdirmek için çalıştı. Sporcu adaylarını profesyonel liglere hazırlamanın yanı sıra, mesleki yaşamları boyunca spor sektörüne hizmet edebilecek antrenör, hakem, idareci gibi spor adamları yetiştirmeyi ilke edindi. Spor sektöründe profesyonel meslek edinmeseler bile, gençlerin iyi birer sporsever olarak yetişmeleri, spor kültürünü anlamaları, gelecekte çocuklarını spora yönlendirmeleri ve spor olaylarının sadık takipçileri olmaları için çaba sarf etti.

Profesyonel Kulüp Yönetim Sistemleri

Kurmuş olduğu basketbol okulları, spor kulübü ve şirketin Galatasaray Spor Kulübü ile anlaşma imzalamasıyla birlikte Türkiye genelinde 9 ilde 17 şubeye ulaşan yüzme, basketbol ve voleybol okulları ile binlerce gence spor eğitimi verdi. Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Şubesi Genel Menajerliği ve Koordinasyon Kurulu Üyeliği’ne kadar yükseldi. Profesyonel spor kulübü yönetimi, pazarlama, reklam, finans, sponsorluk ve barter anlaşmaları konularında çalışmalar yaptı.

Profesyonel Lig Yönetim Sistemleri

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü İstanbul İl Başkanlığı Basketbol İl Temsilcisi olduğu süreçte altyapı basketbolunun gelişmesi için yeni statü ve yönetmelikler uygulamaya koydu. İstanbul basketbol altyapı ligleri için yeni bir işleyiş sistemi kurdu. “İstanbul Basketbol Altyapı Liglerinin İşletmecilik Boyutunda Yönetimi” konulu işletme yüksek lisans tezini yazdı.

Olimpik Ruh

Türkiye Milli Takımı cimnastik sporcularının uluslararası yarışmalara ve Olimpiyat Oyunlarına hazırlanmaları aşamalarında görevler aldı. 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Uluslararası Cimnastik Federasyonu’nun davetlisi olarak görev yaptı. Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyat Festivali organizasyonunda cimnastik branşı Genel Koordinatörlük görevini üstlendi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Stratejik Plan Denetleme Kurulu’nda çalıştı.

Sosyal Sorumluluklar

Fiziksel ve zihinsel engellilerin spor aracılığıyla rehabilite edilmesine yönelik projeler geliştirdi. Gençlerin spora yönlendirilmesi, fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı bir yaşam sürmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak tutulmaları için çalışmalar yaptı. Sporda şiddet, doping ve şikenin önlenmesi amacıyla Ebedi Dostluk Ezeli Rekabet Platformu ve Derneği EDER’i kurdu.

Spor Politikaları

Çağdaş, yaygın ve başarıya odaklı bir sistem kurmak için araştırma ve çalışmalar yaptı. Türk Sporunun performans ve yönetsel açıdan uluslararası arenada söz sahibi olabilmesi için projeler üretti. Halk arasında sporseverliğin yaygınlaşması ve ülke gençliğinin olimpik ruhu özümsemesi için spor politikaları hazırladı.

Yazarlık

Ölüm olayı, şike ve doping konularını içeren "Ölümüne Şike" kitabını yazdı.